- Mbjellje e Flokut me Metoden FUE
- Depilim laser me Diode Lazer 808 NM
- Epilasion
- Filling
- Mezotherapi
- Trajtim per dobesim
- Beauty System Multipolar Radiofrekuence
- Mirembajtja e lekures
- Masazhet
   
Paketat e depilimit Laser
 
Tani vera po afron , dhe per nje paraqitje perfekte te lekures suaj depilimi laser eshte metoda me e mire per heqjen definitive te qimeve.

Depilim laser me Diode Lazer 808 NM 
Aparatura Diode Lazer 808 NM eshte makineri e teknologjise se fundit e cila perdoret ne Kliniken tone estetike me efektivitetin maksimal

Menyra e aplikimit
Makineria e depilimit me diode laser 808NM perdor nje semikonduktor laser me nje gjeresi pulsimi  808nm,e cila mund te penetroje rrenjen e qimes shume efektivisht.Duke perdorur teorine e absorbimit te drites selektive, laseri absorbohet nga melamina , dhe duke bere nxehjen e qimes dhe te rrenjes deri ne shkaterrimin e saj.Ky sistem me nje teknologji speciale ngrohjeje, ngroh lekuren duke e mbrojtur ate nga djegja per te arritur keshtu nje trajtim te sigurte dhe konfort. 

Me ane te kesaj metode te depilimit laser, realizohet perfundimisht heqja e qimeve te padeshiruara te cdo pjese te trupit .
Vecanerisht efektive ne qimet e tonalitetit te celet ,ne te cilat makinerite IPL dhe E-light nuk mund te japin rezultate te mira. 


Cfare eshte depilimi laser?
Me fjale te tjera Impulset e drites penetrojne ne shtresat e lekures, duke u transportuar nga pigmenti I qimeve (melamina) poshte tek rrenja e qimes.Melamina e transformon energjine e drites ne nxehtesi.Gjate trajtimit , paisja jone e teknologjise se fundit, ben ngrohjen e lekures ne menyre qe te eleminoje diegjet e lekures.

Perse jane te nevojshme disa séance per nje depilim laser te perhershem, edhe pse rrenjet e qimeve jane te shkaterruara,

Zgjatja e trajtimit;
Gjithmone jane te nevojshme disa séance ne varesi te cilesise se qimes dhe lekures.Depilimi laser jep efektshmeri ne fazen kur qimja eshte ne rritje. Kjo nenkupton se sipas zones qe do te depilohet, meqenese jo te gjitha qimet ne trupin tone jane ne te njejten faze te rritjes, eshte e qarte qe vetem nje perqindje e caktuar e rrenjeve te qimeve jane te arritshme qe te mund te shkaterrohen nga lazeri gjate nje séance te trajtimit. Prandaj eshte e pamundur te percaktojme me saktesi se sa séance jane te nevojshme per zona te caktuara qe do te trajtohen, prandaj behet nje percaktim me afersi.
Pas trajtimit te séances se pare , qimja qe ishte ne faze rritjeje gjate trajtimit, del dhe bie rreth 3-20 dite gjithmone ne varesi te zones se trajtuar me depilim laser.


A eshte I garantuar suksesi I trajtimit?

Aparatura Diode Lazer 808 NM eshte makineri e teknologjise se fundit dhe me efektivja
-Trajtimi eshte pa dhimbje  dhe pa risqe te diegjeve.
- pas trajtimit ju mund te ktheheni menjehere tek aktivitetet tuaja.


Rezultatet e pritshme?
1
.Aparatura Diode Lazer 808 NM eshte makineri e teknologjise se fundit 
2.Klienti arrin rezultate te mahnitshme dhe afatgjate
3.Jane te nevojshme 6 seanca
4.80% e qimeve nuk dalin me pasi rrenjet e qimeve shkaterrohen.
5.Pa dhimbje , komode , pa irritim te lekures.
6.Shume me mire se depilimi tradicional dhe kushton me pak


Cfare duhet te beni ju?
- natyrisht mbeshtetja juaj eshte gjithashtu shume e rendesishme
- eshte e nevojshme me cdo kusht qe ju te pini shume uje disa dite perpara trajtimit ne menyre qe te rrisni efektivitetin e trajtimit
- duhet evituar ekspozimi ne diell gjate 3 javeve dhe duhet vendosur krem mbrojtes me factor te larte ne zonat e trajtuara
- Duhet evituar qe depilimi laser te mos kryhet gjate stines se veres…por mos u merzisni, kemi gjithe pjesen tjeter te vitit!!


Zonat e trajtimeve:

Ne Kliniken tone Estetike me ane te perdorimit te aparatit laser te teknologjise se fundit jane arritur rezultate te mahnitshme. Do tju keshillonim te vinit per tu takuar dhe konsultuar me ekspertet tane te estetikes , pa paguar asnje tarife konsulte. Tek ne ofrohen sherbimet e depilimeve per zonat:

 1. Fytyra
 2. Trupi komplet
 3. Bikini
 4. Sqetullat
 5. Krahet
 6. Kembet gjoksi
 7. Barku
 8. Mes vetullave
 9. Kurrizi
 10. Beli
 11. Gusha
 12. Mjekra
 13. Favorite
 14. Faqet
 15. Balli
Oferta jone:
Trajtim Laser Total Trupi Nga 1490 euro (6 seanca) Behet 600 euro
Trajtim dobesimi me Kavitacion
Trajtimi i rrudhave per fytyren dhe trupin me terapine RadioFrekuence
Trajtim I lekures me Maske Kolagjeni
Paketat e depilimit Laser
Paketa e kujdesit per fytyren: Maske kolagjeni+kujdesi i lekures+ Radio frekuenca 
Sante Plus Estetike...
 
Rruga Sami Frasheri kompleksi NOBIS kt II Tirane / ALBANIA
Tel: 00 355 4 243 10 16 - +355 68 9028500
E - Posta  info@santeplus.com.tr